Agentura Presto

Agentura Presto

zastupování vynikajících českých a zahraničních umělců
pořádání komorních a výchovných koncertů v Českém rozhlase Ostrava
kompletní produkce hudebních nosičů CD a DVD

Zastupovaní umělci a soubory

Zastupovaní umělci a soubory

Houslista Jiří Vodička je jedním ze zastupovaných interpretů.
Zastupované umělce a soubory naleznete v hlavní nabídce.

Cyklus komorních koncertů

Cyklus komorních koncertů

Cyklus komorních koncertů v Českém rozhlase Ostrava.
Více naleznete zde

Výchovné koncerty

Výchovné koncerty

Výchovné pořady hudby, slova a výtvarného umění
Více naleznete zde

Zastupovaní umělci a soubory

Zastupovaní umělci a soubory

Hornista a dirigent Ondřej Vrabec je jedním ze zastupovaných interpretů.
Zastupované umělce a soubory naleznete v hlavní nabídce.

Její interpretaci označují kritici a posluchači jako hudebně naléhavou, důslednou a zcela přesvědčivou. Oceňována je její perlivá   Eliška Novotná [klavír]technika,   stylová   čistota   a hluboká   muzikálnost. Z koncertních výkonů Elišky Novotné vyzařuje potěšení ze hry a radost ze života.


Klavíristka Eliška Novotná – Gazdová debutovala provedením Mendelssohnova Klavírního koncertu g moll v Tonhalle v Zürichu (1998) a ve Dvořákově síni pražského Rudolfina (2000). Již před tím ale absolvovala turné s Janáčkovou filharmonií Ostrava po Španělsku (1996), kde hrála Beethovenův Klavírní koncert G dur.  Tato   vystoupení navazovala na její soutěžní úspěchy v mnoha národních i mezinárodních interpretačních soutěžích: Eliška Novotná zvítězila v Chopinově soutěži v Mariánských Lázních (1991), ve Smetanovské klavírní soutěži v Hradci nad Moravicí (1992), v Janáčkově soutěži v Brně (1994), v Beethovenově soutěži v Hradci nad Moravicí (1996), v Rahn-musikwettbewerb ve Švýcarsku (1997), v soutěži Piano 80 rovněž ve Švýcarsku (1998) a v komorní soutěži Marco   Fiorindo v italském Torinu (2002). V roce 1995 reprezentovala Českou republiku na prestižní Chopinově soutěži ve Varšavě. Její soutěžní vavříny zdobí celá řada mimořádných ocenění: Cena pro nejlepšího československého účastníka (Virtuosi per musica di pianoforte, 1989), cena dr. Václava Holzknechta za nejlepší provedení skladby autora 20. století (Smetanovská klavírní soutěž, 1992), cena Nadace Bohuslava Martinů, prémie Nadace Český hudební fond za  provedení  české  soudobé  skladby (Beethovenova soutěž, 1996),  cena  „Sažinové-Pochlebinové“ za výborné studijní výsledky v době studia (AMU Praha, 2000). Za těmito úspěchy stojí spolupráce s významnými pedagogy: Martou Toaderovou (Konzervatoř Ostrava) a Ivanem Klánským, který Elišku provázel během studií na Akademii múzických umění v Praze a na dvouletém studijním pobytu ve Švýcarském Luzernu.


Vedle koncertní činnosti se Eliška Novotná průběžně věnuje nahrávání. Pro Český rozhlas natočila řadu skladeb sólových i komorních. Na kompaktních discích si můžete vyslechnout její interpretaci Chopinova klavírního koncertu e moll (AMU 2001); Schubertových Impromtus op. 142 a Schumannova Carnavalu op.9, které nahrála v roce 2003. Její láska ke komorní hudbě ji předurčuje jako ideální partnerku instrumentalistům i zpěvákům. Je zakládající členkou souboru Ensemble Moravia, s nímž realizovala CD se skladbami B. Martinů (Slovart, 2000) a se skladbami pro klarinet a klavír (Hindemith, Schumann, Brahms, Berg; Pro Records 2007). Zatím posledním projektem, který iniciovala, je nahrávka komorních skladeb J. Podešvy (Pro Records 2010).  Eliška

Novotná se po trojnásobné mateřské dovolené vrátila v roce 2014 na koncertní pódia s klavírním recitálem věnovaným českým autorům. Zároveň obnovila svou spolupráci s violoncellistou Jiřím Hanouskem vystoupením pro Förstrovu společnost v Praze. Hra Elišky Novotné je součástí komponovaných pořadů slova a hudby, kde vystupuje se svými kolegy Halinou Františákovou a Alfredem Strejčkem. Její nahrávací činnost pokračuje realizací nahrávky Scarlattiho klavírních sonát pro Český rozhlas a vydáním CD se skladbami českých mistrů.


Eliška Novotná vyučuje hru na klavír na Fakultě umění Ostravské univerzity.

Tvorba - Novinka CD:

Eliška Novotná [klavír]