Petr Maceček – houslista, je absolventem Akademie múzických umění v Praze. Je držitelem několika ocenění včetně zvláštní ceny v soutěži Henryka Wieniawského v Polsku. Petr Maceček byl koncertním mistrem Slovenského komorního orchestru, koncertním mistrem a uměleckým vedoucím komorního orchestru Capella Istropolitana v Bratislavě. Po svém příchodu do Prahy byl v 90. letech koncertním mistrem Sukova komorního orchestru a poté řadu let působil jako koncertní mistr a umělecký vedoucí ; Pražs kého komorního orchestru. Od roku 2000 do roku 2011 byl členem Talichova kvarteta.
Jako sólista těchto orchestrů nebo samostatný sólista Petr Maceček koncertoval ve významných koncertních sálech po celé Evropě, Jižní Americe, Spojených státech a Asii. Natáčel pro nahrávací společnosti Naxos, Vox Classics, Koch Discover, BMG aj.
Petr Maceček působil jako vyučující v celé řadě mezinárodních mistrovských kursů u nás i v Evropě (Anglie, Portugalsko, Belgie, Francie) a pedagogicky působí na mezinárodní konzervatoři v Praze a na Ostravské univerzitě.