Johann Sebastian Bach

Suita C dur BWV 1066 (arr. Václav Vonášek)
Goldbergovy variace BWV 988 (arr. Václav Vonášek)

ARUNDO KVARTET

Arundo donax je rostlina z jejíhož dřeva se vyrábí plátky dřevěných dechových nástrojů. A ty budou hlavními hrdiny tohoto programu. Johann Sebastian Bach napsal Goldbergovy variace v poslední části svého působení v Lipsku. Původně pro dvoumanuálový klávesový nástroj. Dnes patří mezi základní kameny klavírní literatury. V podání Arundo Kvartetu uslyšíme tuto geniální Bachovu kompozici zahranou nikoli úhozem, ale doslova jedním dechem. Kvarteto je složené z našich předních hráčů, kteří jsou členové prestižních orchestrů jako Berlínská filharmonie, Česká filharmonie, Prague philharmonia - PKF a Státní opera Praha.

Jan SOUČEK - hoboj

Narodil se v roce 1983. Na hoboj začal hrát v 10 letech pod vedením Vladimíra Hanuše. Absolvoval Pražskou konzervatoř ve třídě F. X. Thuriho a HAMU v Praze u Jany Brožkové. Během stáže na konzervatoři ve francouzském Lyonu studoval ve třídě prof. Jean-Louise Capezzaliho a Jérôma Guicharda.
Jan je laureátem Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 2008, kde získal 3. cenu, vítěz mezinárodní soutěže v polské Lodži (2005) a semifinalista mezinárodních soutěží v japonské Karuizawě (2006) a v Ženevě (2010). V roce 2001 byl členem orchestru mladých Gustava Mahlera, od října 2006 působí jako hobojista Pražské komorní filharmonie.
Působí v Triu Arundo, které je držitelem Ceny Českého spolku pro komorní hudbu pro rok 2011. Se souborem Belfiato Quintet získal 3. cenu na mezinárodní soutěži "Henri Tomasi" v Marseille.

Jan MACH - klarinet

Vystudoval konzervatoř v Brně u prof. Lubomíra Bartoně. Akademii múzických umění v Praze pod vedením prof. Vlastimila Mareše a prof. Jiřího Hlaváče ukončil v roce 2008 doktorandskou státní zkouškou. Participoval na mistrovských kurzech v rakouském Semmeringu a francouzsko-české akademii v Telči u prof. Michela Raisona, půl roku se vzdělával v německém Karlsruhe u prof. Wolfganga Meyera. V létě 2002 se zúčastnil kurzů ve francouzském Aix-en-Provence pod vedením Ensemble InterConterporain a stal se členem festivalového orchestru Aix-en-Provence.
V roce 1993 získal 1. cenu na soutěži konzervatoří v Kroměříži. Stal se nositelem ceny Fondu Leoše Janáčka pro nejlepšího absolventa Konzervatoře v Brně. V roce 2002 postoupil do semifinále soutěže Pražské jaro a Talent roku. Je finalista Jeunesses Musicales Romania. Mezi jeho největší úspěchy patří bezesporu 4. místo v Mezinárodní soutěži ARD Mnichov 2003.
Jako sólista spolupracuje s významnými symfonickými tělesy – Česká filharmonie, Mnichovský komorní orchestr atd. V rámci komorní hudby účinkoval s řadou známých těles, s Pražákovým kvartetem provedl premiéru a natočil Klarinetový kvintet Jindřicha Felda, se Zemlinského kvartetem provedl Mozartův kvintet na Augsburgském festivalu a vydali komorní CD s tvorbou F. V. Kramáře. V červnu 2010 vedl mistrovské kurzy v norském Vardo. Kromě působení v Triu Arundo je členem Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK. Zde vznikla živá nahrávka Mozartova klarinetového koncertu ze zahajovacího koncertu 76. sezóny s šéfdirigentem Jiřím Koutem.

Václav VONÁŠEK - fagot

Hru na fagot studoval na konzervatoři v Plzni (Ladislav Šmídl, Matouš Křiváček) a na HAMU v Praze (František Herman, Jiří Seidl). Jako vítěz česko-slovenské soutěže Talent roku 2002 získal roční stipendium na Royal College of Music v Londýně, kde byli jeho pedagogy Andrea de Flammineis a Martin Gatt. Je držitelem mnoha cen z mezinárodních soutěží – ARD Mnichov (2008), Pražské jaro (2002 a 2009), Markneukirchen (2006), Lodž (2005) a IDRS (2004).
Komorní hře se věnuje v dechovém Triu Arundo, se kterým je laureátem Ceny Českého spolku pro komorní hudby za rok 2011, a v souboru PhilHarmonia Octet. Spolupracoval též se souborem Barocco sempre giovane, s nímž v roce 2013 natočil sólové CD pro Supraphon.
V letech 2006–2016 byl členem České filharmonie. Od března 2016 je kontrafagotistou Berlínských filharmoniků.

Karel DOHNAL - basetový roh

Je laureátem řady významných mezinárodních soutěží (Pražské jaro, Řím, Bayreuth, Ostende, Sevilla, Londýn). Absolvoval Ostravskou konzervatoř, Akademii múzických umění v Praze a stáže na vysokých školách v Londýně, Berlíně, Petrohradě a Hilversumu. Během své dosavadní kariéry koncertoval v mnoha zemích Evropy, Asie, Severní i Jižní Ameriky. Spolupracoval například s Tokyo String Quartet, Talichovým, Haasovým či Škampovým kvartetem, sopranistkou Editou Gruberovou, s klavíristy Martinem Kasíkem, Václavou Černohorskou, Ivo Kahánkem a řadou našich i zahraničních orchestrů. Je členem Tria Amadeus a PhilHarmonia Octet. Natočil několik CD jak sólového tak komorního repertoáru. Pravideln� � vyuču je na kurzech u nás i v zahraničí. Karel Dohnal je rovněž velmi uznávaným a vyhledávaným interpretem soudobé hudby. Svoji doktorandskou práci věnoval studiu moderních technik hry na klarinet, přičemž premiéroval a inicioval vznik mnoha skladeb sólového i komorního repertoáru řady současných skladatelů. S velkým ohlasem se setkávají jeho výjimečná vystoupení, ve kterých uplatňuje také svůj komediální, herecký a pohybový talent. Ať už jako Harlekin skladatele Karlheinze Stockhausena nebo interpret Pavích příběhů v Koncertu pro kla rinet a orchestr Anderse Hillborga sklízí výrazný úspěch u kritiky i posluchačů. V letech 2009 -2010 hostoval jako první klarinetista v BBC Symphony orchestra v Londýně. Od r oku 2006 je členem orchestru Státní opery Praha. Je oficiálním hráčem výrobce klarinetů, francouzské firmy Selmer a americké firmy D´Addario Woodwinds, na jejíž plátky Reserve Classic hraje.